Oprogramowanie Meritum zaprojektowano jako rozwiązanie dedykowane do wsparcia zarządcy wspólnot mieszkaniowych. Jego kluczowym elementem jest prostota konfiguracji i łatwość obsługi wielu wspólnot mieszkaniowych jednocześnie - np. w oparciu o jednolity plan kont, wspólne listy opłat z zachowaniem odrębności ksiąg poszczególnych wspólnot mieszkaniowych zarówno na poziomie księgi pomocniczej jak i księgi głównej. Jako jedni z nielicznych na rynku oferujemy rozwiązanie przygotowane od podstaw dla zarządcy wspólnot - gwarantuje to użytkownikowi odpowiedni interfejs obsługi i wbudowane funkcje przystosowane do realizacji najważniejszych czynności.

ROZWIĄZANIE "SZYTE NA MIARĘ" - DLA MAŁEGO I DUŻEGO ZARZĄDCY

Ze względu na modułową budowę i skalowalność oprogramowanie Meritum stanowi dobre rozwiązanie dla małego zarządcy wspólnot który potrzebuje intuicyjnego, łatwego w obsłudze niedrogiego rozwiązania oraz dla dużej jednostki, która wymaga od systemu pełnej integracji i rozwiązania kluczowych obszarów zarządzania.

SPRAWOZDAWCZOŚĆ MIESIĘCZNA I DOKUMENTACJA NA ZEBRANIA ROCZNE

Optymalny projekt bazy danych pozwala zarządzać sprawozdawczością miesięczną - bilansową i podatkową, analizami niezbędnymi do ustalania wyniku wspólnot mieszkaniowych i przygotowaniem sprawozdań na zebrania roczne dla dowolnej liczby wspólnot jednocześnie.

PRZEKROJOWE ANALIZY WIELU WSPÓLNOT, OBSŁUGA WSPÓLNOT WIELOBUDYNKOWYCH

W zakresie kont księgowych zastosowano zaawansowane mechanizmy tzw. owymiarowania kont księgowych, co pozwala analizować dane z podziałem na budynki dla wspólnot wielobudynkowych, rodzaje lokali itd. bez konieczności nadmiernego rozbudowywania kont analitycznych. Dodatkowo możliwe jest w zakresie kontrolingu i zarządzania analizowanie kosztów wielu wspólnot jednocześnie z uwzględnieniem np. tytułów własności (gmina i właściciele indywidualni).

ŁATWE ZARZĄDZANIE DUŻĄ LICZBĄ WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH

Standaryzacja konfiguracji wspólnot mieszkaniowych pozwala na jednolite przygotowanie sprawozdań, analiz, rozliczeń rocznych czy też windykacji bez względu na liczbę zarządzanych nieruchomości.

EFEKTYWNA WINDYKACJA DŁUŻNIKÓW

Wsparcie w zakresie szybkiej windykacji dłużników na początku okresu zadłużenia (do 3-6 miesięcy), zarządzanie windykacją przedsądową (przygotowanie dokumentacji do pozwu), pełne rozliczanie nakazów zapłaty i kwot zasądzonych.